Vidējiem uzņēmumiem paredzētie privātie mākoņu risinājumi – tā ir elastība, kontrole un zemākas izmaksas

“DocLogix” – dokumentu un procesu pārvaldības platforma, kas organizācijām piedāvā pielāgotus mākoņu risinājumus. Mākoņu sistēma paver jaunas iespējas maziem un vidējiem uzņēmumiem.

Arvien vairāk uzņēmumu sava biznesa – un ne tikai IT nozarē – pārvaldībai izvēlas un ievieš mākoņu tehnoloģiju. Ja ņemam vērā ērtību, pieejamību un lielāku efektivitāti, kļūst arvien skaidrāks, ka nākotne – mākoņos. Viens no jaunākajiem mākoņu datorizācijas pielikumiem – tieši mākonī ieviesti biznesa risinājumi un platformas. Atkarībā no organizācijas lieluma, šādi risinājumi var būt statiski vai pielāgoti.

Tomēr ne visi zina par mazam uzņēmumam labāko risinājumu, nedz arī to, kas mainīsies, uzņēmumam augot un kļūstot par vidēja lieluma uzņēmumu. Tālāk tekstā aprakstīti daži biežāk sastopamie scenāriji.

Maza organizācija (maksimāli 30 darbinieki) var izvēlēties iepriekš sagatavotu (tīru) mākoņa risinājumu (piemēram, projektu vadības, komunikācijas ar klientiem, riska vadības u. tml. funkcijas) un nekavējoties uzsākt to izmantot, maksājot tikai par to, ko izmanto. Tomēr lielākā daļa pašreizējo mākoņu risinājumu funkcijas aprobežojas ar izvēlēto produktu, citiem vārdiem sakot, nav nekādas iespējas risinājumu pielāgot. Piemēram, organizācija nevarēs pasūtīt nekādas papildu funkcijas, mainīt izskatu vai pievienot papildu lauciņus, kuros varētu ievadīt vairāk informācijas.

Lielas organizācijas (500 un vairāk darbinieku) pielāgo savus procesus un tām piederošajos servisos ir ieviesušas sarežģītus risinājumus, piemēram, ERP (organizācijas resursu plānošanas) vai ECM (organizācijas satura vadības). Parasti šādas organizācijas serveriem, kuros darbojas šīs programmas, tiek piešķirta daļa organizācijas fizisko telpu.

Vidēja izmēra uzņēmums (50–200 darbinieki) iekļūst “pelēkajā zonā”. Tie cenšas neizmantot ierobežotos mākoņu risinājumus, kas var būt pievilcīgi maziem uzņēmumiem, jo tiem pirmkārt nepieciešams izmantojamos līdzekļus pielāgot savām unikālajām vajadzībām un mainīgajiem organizācijas procesiem. Tajā pašā laikā vidējie uzņēmumi nelabprāt izvēlas savos serveros ieviešamos sarežģītos risinājumus, jo tie ir pārāk dārgi. Tātad, iepriekš sagatavoti mākoņa risinājumi ir pārāk vispārīga rakstura, bet uzņēmuma telpās ieviešamie sarežģītie risinājumi vidējiem uzņēmumiem ir pārāk dārgi. 

Privātie mākoņi: risinājumi vidējiem uzņēmumiem?

“DocLogix” – dokumentu un procesu vadības platforma, kas darbojas jau 14 gadus. Dalāmies ar padomu, kā izvēlēties, ieviest un bez jebkāda riska izmantot pilnībā pielāgotu privāto mākoņa risinājumu, kas var būt ļoti noderīgi vidējiem uzņēmumiem.

“Saprotam, kur ir nākotne, un to redzam mākoņu tehnoloģijās. Šī iemesla dēļ dažāda izmēra organizācijām piedāvājam arvien citādākus risinājumus. Maziem un vidējiem uzņēmumiem, kuri vēlas vairāk pielāgotu risinājumu, piedāvājam “DocLogix” privātā mākoņa pakalpojumu. Savu platformu kopā ar lietošanai gataviem konkrētiem risinājumiem ieviešam mākonī, kas paredzēts vienīgi šim klientam,” – skaidro “DocLogix” valdes loceklis Aurimas Bakas.

Runājot par privātās mākoņskaitļošanas priekšrocībām, tās ir daudzas.

  1. Augstāka drošība un labāka kontrole. Piekļuve caur privāto mākoni tiek piešķirta tikai konkrētam uzņēmumam, tāpēc tas ir privāts un drošs.
  2. Mazāki izdevumi. Privātā mākoņa servera ekspluatācijas izdevumi ir daudzreiz mazāki, ja salīdzinām ar atsevišķās fiziskās telpās uzglabājamiem uzņēmuma serveriem vai izdalīto serveru iegādi.
  3. Labāka pielāgojamība. Izmantojot privāto mākoņa serveri, acumirklī var pārskatīt resursus un vajadzības gadījumā palielināt disku ietilpību vai ieviest vairāk procesorus.
  4. Piekļuve. Uzņēmuma vadītāji var jebkurā ierīcē un no jebkādas vietas apskatīt nepieciešamo informāciju.
  5. Datu aizsardzība. Sabojājoties un pārstājot darboties datoram, nekāda informācija nepazudīs, jo tā uzglabājas mākonī.
  6. Ciešāka sadarbība. Privātie mākoņi visiem uzņēmuma darbiniekiem nodrošina iespēju labāk sadarboties un strādāt attālināti.

“DocLogix” ir unikāla platforma, kuras lielākā priekšrocība – pielāgojamība. 2016. gadā tā tika atzīta par pasaulē modernāko sistēmu. Var pielāgot katru darba kārtību vai dokumenta veidlapu un nodrošināt dažādus risinājumus, piemēram, biroja vadības, līgumu pārvaldības, projektu vadības u. tml.

Komentāri
Lai pārlūkošana mūsu interneta vietnēs būtu pēc iespējas ērtāka, izmantojam sīkdatnes (angl. cookies). Nospiežot „Es sapratu“, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai. Vairāk par sīkdatnēm un par to, kā no tām atteikties, lasiet „DocLogix“ privātuma politikā.