“DocLogix” uz priekšu nes digitalizācijas vilnis

“Alnos” grupas uzņēmums “DocLogix”, kas izstrādā dokumentu un procesu pārvaldības risinājumus, investē eksporta attīstībā. Uzņēmumu vidū atrodami veiksmes stāsti, kas jau ir Kanādā un Apvienotajā Karalistē. Bet līdz šim lielāko daļu darba vietu atrod vietējā tirgū. No 19 pagājušajā gadā ar jauniem klientiem parakstītajiem līgumiem 17 no tiem ir noslēgti Baltijā.

Iepriekšējā gada laikā UAB “DocLogix” pārdošanas apjoms pieauga 18,5%, no EUR 1,34 milj. 2015. gadā līdz EUR 1,59 milj. pagājušajā gadā. Sabiedrība EBITDA salīdzināmā periodā pieaugums notika no EUR 82.900 līdz EUR 124.900.

  1. gadā “DocLogix” EBITDA bija kritums, tomēr uzņēmuma ieņēmumi pieauguši visā pārskata 3 gadu laikā. Uzņēmuma vadītāji samazināšanās paskaidro šādi: 2015. gadā daudz vairāk sāka ieguldīt eksporta tirgū un cilvēkos.

“Pērn “DocLogix” strādāja divos virzienos: turpināja iesāktos darbus Baltijas valstīs un izplatīšanu Rietumu tirgū, gavenokārt Kanādas un Lielbritānijas. Šī stratēģija deva pārdošanas ieņēmumu pieaugumu par vairāk nekā 18% un piesaistīja jaunus klientus. Kopumā – 19 jaunu vārdu. Principā, 2016. gada laikā mēs uzlabojām klientu apkalpošanas procesus, palielinājām produktu skaitu, ienācām jaunos tirgos”, – komentēja “DocLogix”  biznesa līnijas vadītājs Andris Girdvainis (Andrius Girdvainis).

Viņš uzsvēra, ka pagājušā gada trešajā ceturksnī “DocLogix” komanda, kas darbojas ar Rietumu tirgiem, sāka koncentrēties uz ražošanas nozari, jo uzņēmums skaidri sajuta digitalizācijas nepieciešamību, ko diktē tā saucamā ceturtā industriālā revolūcija.

Viss sākās no Kanādas

Kā vienu no veiksmīgākajiem projektiem, kas pagājušajā gadā tika īstenoti ārvālstīs, Girdvaiņa kungs norāda naftas un gāzes cauruļu locīšanu un Kanādas uzņēmuma “Triple D Bending”, kas ražo savienojuma detaļas, pasūtījumu.

Šī kompānija labi pazīstama naftas un gāzes sektorā, tāpēc lietuvieši cer, ka labas tās atsauksmes palīdzēs saņemt arī vairāk pasūtījumu no šī sektora.

Turklāt, “Triple D Bending” pasūtījumu palīdzēja gūt lietuvietis Rokas Radzūnas (Rokas Radžiūnas), kurš, kā rakstīja VŽ, ir atbildīgs par šī uzņēmuma procesu uzlabošanu.

Pērn “DocLogix” komanda arī izstrādāja Lielbritānijas tirgum pielāgotu personāla dokumentu pārvaldības risinājumu (angļ. HR Management solution) un gan Kanādā, gan Lielbritānijā sāka strādāt caur partneru tīklu, tas ļauj sasniegt lielākus pārdošanas rezultātus par mazākām izmaksām, nekā izmaksātu privāto biroju izveidošana.

Patiesībā galvenokārt pasūtījumus, kā minēts iepriekš, uzņēmums saņem vietējā tirgū. No 19 pagājušajā gadā ar jauniem klientiem parakstītajiem līgumiem 17 no tiem ir noslēgti Baltijā. Uzņēmuma vadītāji lēš, ka šobrīd “DocLogix” sistēmu kopumā izmanto vairāk nekā 350 uzņēmumu un valsts iestāžu 13 valstīs visā pasaulē.

Šobrīd uzņēmumā nodarbināti 52 darbinieki, pieaugums, saskaņā ar vadītājiem, veicina kolektīva paplašināšanos: “DocLogix”  intensīvi meklē programmētājus, projektu vadītājus, produkta pārdevējus, kuri var strādāt gan Lietuvas, gan ārvalstu tirgos.

 Avots: www.vz.lt 

Komentāri
Lai pārlūkošana mūsu interneta vietnēs būtu pēc iespējas ērtāka, izmantojam sīkdatnes (angl. cookies). Nospiežot „Es sapratu“, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai. Vairāk par sīkdatnēm un par to, kā no tām atteikties, lasiet „DocLogix“ privātuma politikā.