Ceturtdien “LIKTA(I)2023” konferencē runās par mākslīgā intelekta potenciālu transformēt ekonomiku

Jau šo ceturtdien, 30. novembrī, norisināsies ikgadējā Latvijas informācijas un tehnoloģijas asociācijas konference “LIKTA(I)2023”, kura šoreiz īpaši pievērsīsies mākslīgā intelekta (MI) potenciālam transformēt ekonomiku, kā arī ilgtspējai. Latviešu un ārvalstu uzņēmēji un IKT nozares eksperti pārrunās tēmas par MI lomu inovāciju attīstībā un spēju mainīt mūsu pieredzi datu pārvaldībā, kā arī analizēs dažādus piemērus MI pielietojumam privātajā un publiskajā sektorā un to mijiedarbību ar ilgtspējas aktualitātēm.

Konferencē ar uzņēmuma pieredzi dalīsies “LMT” prezidents Juris Binde, apskatot MI lomu inovāciju izstrādē, “DocLogix” biznesa attīstības vadītāja Jūlija Maslinskaite intervēs Lietuvas MI asociācijas valdes locekli Ruslanu Abdračimovu par MI rīku izmantošanu datu pārvaldībā, “Emergn Latvija” valdes priekšsēdētājs un tehnoloģiju stratēģiju vadītājs Aldis Ērglis stāstīs par MI potenciālu un iespējām, apskatot dažādus gadījumus no privātā un publiskā sektora. Savukārt par inovāciju savietojamību ar ilgtspēju runās Ģirts Ozols, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” valdes priekšsēdētājs.

“Latvijā to uzņēmumu īpatsvars, kas izvēlas savā biznesa praksē ieviest mākslīgā intelekta tehnoloģijas, ir viens no zemākajiem Eiropā. Tā liecina jaunākie Eiropas Savienības Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) dati. Taču tieši jaunāko tehnoloģiju integrēšana biznesa praksē veicina uzņēmumu konkurētspējīgumu globālajā tirgū, tāpēc ir likumsakarīgi, ka šogad viena no konferences tēmām ir MI izmantošana ekonomikas transformēšanā ar mērķi mudināt vietējos uzņēmējus iepazīt šīs tehnoloģijas priekšrocības sava biznesa attīstībā,” teic LIKTA prezidente, prof. Signe Bāliņa.

“Visu organizāciju pamatā ir dati, taču to vērtība izpaužas tikai tad, kad atsevišķus faktus pārvēršam praktiski izmantojamās ziņās. Saskaņā ar analītiķu datiem aptuveni 80% datu uzņēmumos ir nesakārtoti un atrodas darbinieku e-pasta pastkastītēs, īsziņās un atsevišķos dokumentos. Mūsu klientu pieredze liecina, ka pareizi izmantota dokumentu pārvaldības sistēma palīdz apkopot un sakārtot šos datus, sniedzot informāciju, kas nepieciešama uzņēmuma izaugsmei. Mēs uzskatām, ka uz mākslīgo intelektu balstītas tehnoloģijas ne tikai pacels šo informāciju jaunā līmenī, bet arī palīdzēs organizācijām labāk novērtēt riskus un izvairīties no iespējamiem draudiem,” stāsta “DocLogix” valdes priekšsēdētājs Žilvinas Kazlauskas.

“Laikā, kad savienojamība un dati ir digitālās vides stūrakmeņi, mākslīgais intelekts kļūst par transformējošu pārmaiņu katalizatoru. Mākslīgā intelekta tehnoloģiju integrācija dažādās nozarēs nozīmē ne tikai tehnoloģiju lēcienu, bet ietver arī daudz plašākas pārmaiņas: tā spēja analizēt lielas datu kopas, optimizēt tīkla veiktspēju un prognozēt lietotāju uzvedību nodrošina lielāku efektivitāti nekā jebkad agrāk. Tas radikāli maina veidu, kā apkalpojam klientus un partnerus dažādās nozarēs, mākslīgajam intelektam paverot jaunas iespējas un veicinot inovācijas un ilgtspējīgu izaugsmi,” komentē “LMT” prezidents Juris Binde.

Konferences laikā tiks pasniegta arī ikgadējā IKT nozares balva “Platīna pele” četrās kategorijās: “Uzņēmuma digitālā transformācija”, “Valsts digitālā transformācija”, “Labākais e-skolotājs”, “Labākās kiberdrošības iniciatīva”, kā arī skatītāju balva.  Sabiedrība aicināta piedalīties “Platīna pele 2023” balsojumā un atbalstīt savu favorītu LIKTA Facebook lapā šeit līdz 30. novembra plkst. 13.00.

Konference “LIKTA(I)2023” norisināsies 30. novembrī no plkst. 14:00 konferenču telpā “Fantadroms” Gustava Zemgala gatvē 74a, Rīgā. Konferences tiešraidi būs iespējams vērot LIKTA “Facebook” un portālā “TVNET”, kā arī LMT viedtelevīzijā. Interesenti aicināti reģistrēties konferencei LIKTA mājaslapā https://likta.lv/likta-konference-2023/, kur iespējams iepazīties arī ar pilnu konferences programmu.

Konferences galvenie atbalstītāji – “DocLogix” un “LMT”, partneri – “Emergn”, Latvijas Digitālās inovācijas centrs, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs un projekts “SusTool”.  Informatīvais atbalstītājs – portāls TVNET.

Komentāri
Lai pārlūkošana mūsu interneta vietnēs būtu pēc iespējas ērtāka, izmantojam sīkdatnes (angl. cookies). Nospiežot „Es sapratu“, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai. Vairāk par sīkdatnēm un par to, kā no tām atteikties, lasiet „DocLogix“ privātuma politikā.