DocLogix Core inovācija - integrāciju ar eZīmogs

No šī brīža DocLogix Core sistēmā dokumentus varēsiet apstiprināt ne tikai ar elektronisko parakstu, bet arī ar eZīmogs elektronisko zīmogu. Tas ir inovatīvs, vienkāršs un drošs rīks ar juridisku spēku, kas vienmēr ir saistīts ar uzņēmumu, nevis personu. Jaunākajā DocLogix versijā ir iekļautas visas jūsu uzņēmumam nepieciešamās funkcijas!

Dokumentam pievienots organizācijas eZīmogs apliecina šī dokumenta satura nemainīgumu,  un piederību organizācijai (izcelsmi), kā arī uzrāda precīzu eZīmoga pievienošanas laiku. 

 • Juridisks spēks  
  Elektroniski zīmogotam dokumentam ir neapstrīdams juridisks spēks, tas ir izmantojams tiesvedībā un citos  procesos. 
 • Digitalizācija 
  Elektroniskais zīmogs ir atbalsts uzņēmumu digitalizācijas procesos, samazinot administratīvo slogu un riskus, kas  rodas dokumentus zīmogojot papīra formātā vai parakstot ar darbinieka parakstu. 
 • Datu integritāte un neapstrīdama izcelsme
  Elektroniskais zīmogs pasargā dokumentu, piemēram, rēķinu, finanšu darījumu, izejošās korespondences, sistēmu datu, iekšējo dokumentāciju, darbinieku personāla un citu dokumentu, saturu ar precīzu, fiksētu zīmogošanas laiku, apzīmogotos dokumentus vairs nevar nepamanāmi labot vai viltot.  
 • Drošība
  Sensitīvu datu un dokumentu aprites risku mazināšana – piešķirot tiem uzņēmuma identitātes apliecinājumu. 

Ņem vērā! Ar eZīmogu uzņēmums vai iestāde apliecina, ka eZīmoga uzlikšanas brīdī tās rīcībā bija dokumentā iekļautā informācija. Ar dokumentam pievienotu eZīmogu nevar nodibināt, grozīt vai izbeigt juridiskās saistības. Tas neaizstāj uzņēmuma vai iestādes pārstāvja parakstu. 

eZīmogs nodrošina dokumenta saikni ar uzņēmumu nevis fizisku personu. Bieži vien maldīgi uzskatām, ka visus dokumentus ir nepieciešams parakstīt. Iespējams, ka elektronisks paraksts tiek uzskatīts par vienkāršāku un lietotājiem saprotamāku risinājumu, jo tas ir pielīdzināms tradicionālajam parakstam un ir piesaistīts konkrētai personai, nodrošinot skaidru saikni starp dokumentu un parakstītāju. eParaksts noder gadījumos, kad nepieciešams precīzi noteikt personas pilnvaras un tiesības, piemēram, uzņēmuma vārdā parakstot līgumu vai izsniedzot pilnvaru, uzņēmumu pārstāv paraksttiesīgā vai pilnvarotā persona, kas tādējādi pauž savu gribu.

Iespējams ir grūti izprast, kurus dokumentus tiešām ir jāparaksta un kurus varam zīmogot. Visvienkāršāk izprotamākais piemērs ir līgums, kur pašā dokumenta saturā norādāms paraksttiesīgās personas vārds un uzvārds. Tātad jāparaksta ir tie dokumenti, kur uzņēmuma vārdā paužam savu gribu kā fiziska persona (līgums, pilnvara, rīkojums). Teju visus pārējos dokumentus, kas uzņēmumā tiek sagatavoti – izziņas, rēķinus, izrakstus no sistēmām, personāllietas, arhivējamus dokumenti, vēstuļu korespondeci, papīrā pārvērstos dokumentus, kurus nepieciešams ieskenēt – varam apzīmogot, jo šajos gadījumos nav būtiski, kura konkrēta uzņēmuma persona to sagatavojusi, bet galvenais ir tā izcelsme un satura nemainīgums. Varam tos saglabāt vai vajadzības gadījumā jau kā apzīmogotus dokumentus nosūtīt adresātam.

LVRTC nodrošina vairākus eZīmoga veidus:

eZīmogs datnē, ko iespējams ievietot drošā šifrēšanas klienta iekārtā;
eZīmogs+ viedkartē;
eZīmogs+ mākonī, kas nodrošina iespēju zīmogu pārvaldīt ar kvalificētiem rīkiem – eParaksts mobile vai eID karti.
Katrs uzņēmums var izvēlēties sev ērtāko un atbilstošāko risinājumu, lai vēl efektīvāk un drošāk organizētu savus biznesa procesus.

Sazinieties ar mums par sistēmas piegādi info@doclogix.lv.

Informācijas avots:
eZimogs
eZīmogs uzlabo uzņēmuma digitālo drošību | ifinanses.lv

Komentāri
Izmēģināt sistēmu

Ja vēlaties izmēģināt DocLogix sistēmu, aizpildiet reģistrācijas veidlapu un drīzumā ar Jums sazināsies atbildīgais konsultants.

Lai pārlūkošana mūsu interneta vietnēs būtu pēc iespējas ērtāka, izmantojam sīkdatnes (angl. cookies). Nospiežot „Es sapratu“, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai. Vairāk par sīkdatnēm un par to, kā no tām atteikties, lasiet „DocLogix“ privātuma politikā.